Dayanıklılık
Sunipeks outdoor kumaşlarımızın materyal olarak güçlü ve uzun süre dayanıklı olması markamızın her zaman tercih edilebilirliğini artırmaktadır. ASTM G-154 standartlarında yapılan testler sonucunda kullanıldığı bölgelere göre döşemelik kumaş olarak 4 sezon dayanması öngörülmektedir. Ürünlerimiz UV ışınlarına, güneş ışığına, rüzgara, yağmura neme karşı dayanıklıdır. Bu sebeple açık alanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Yüksek Renk Haslığı
Sunipeks outdoor ürünlerimiz renk haslığı konusunda rakiplerine nazaran bir adım öndedir. Hammadde yeterliliği British standardına göre BS EN ISO 105-B04 (artificial weathering) şartlarında test edilmiş ve dayanım saatlerine göre renk renk katagorize edilerek müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur.

Çevreye Duyarlılık
Outdoor PP koleksiyonumuz %100 poliproplen ipliğinden elde edilmiştir. pp % 100 geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Üretim esnasında tüketilen enerji sentetik elyaflara göre daha düşüktür. Dolayısıyla doğaya ciddi anlamda avantaj sağlamakta ve çevreye duyarlı bir şekilde üretim yapmamıza yardımcı olmaktadır.

Sağlık
Sunipeks ürünlerimizin hammaddesi Oeko-Tex sertifikasına sahiptir. Bu sertifikayla ürünlerimizde insan sağlığına ve çevreye zararlı olabilecek maddeler bulunmadığını belgeleyebilmekteyiz.

Çeşitlilik
Sunipeks birçok farklı renk seçenekleri ve uzman arge ekibiyle müşterilerine hertürlü imkanı sunmaktadır. Bir çok sebeple değişkenlik gösteren müşteri zevk ve taleplerine cevap verebilmek adına geniş renk skalası ve güçlü tasarımlar müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Su geçirmezlik
Outdoor kumaşlarımız özel örgü, iplik yapıları ve özel olarak formüle edilip uygulanan UV dostu son işlem ile, leke ve su emilimine karşı dirençli olarak üretilmektedir. Bu özelliği ile kumaşın sağlam kalması ve uzun süre yeni görünmesi sağlanır.

Bununla birlikte uyguladığımız özel bir işlem ile su geçirmezlik özelliği alan ürünlerimiz dış mekan kullanımları için çok fazla tercih edilmektedir. İstek üzerine kalitelerde arkasına kaplama yapılmak suretiyle kumaşlarımız daha güçlü ve uzun süreli kullanıma hazır hale getirilebilmektedir.