Hakkımızda

Sunipeks Outdoor alanında dünyanın en performanslı olefin bazlı ipliklerinden birini kullanarak müşterilerine güçlü bir stil sunmaktadır. 40 yılı aşkın bir süredir tekstil sektöründe olan İpeks Tekstil, bu birikim ve tecrubesini teknik tekstil alanında Sunİpeks Outdoor ismiyle sürdürecektir.

1974 yılında fantezi iplik ve el örgü ipliği üretimi ile sanayiciliğe başlayan firmamız, 1986 yılında İpeks Tekstil olarak kurumsal kimliğini kazanmıştır. İpeks bugün 17.500 m2 kapalı alanında 240 kişilik çalışma ekibi ile jakar ve armüllü dokuma, yatak örtüsü, halı, fantazi iplik, şönil imalatı ve iplik boyahane bölümleri ile tekstil sektörüne yön veren entegre bir tesistir.

Üretimin her aşamasında son sistem makineler kullanılarak teknolojiyi yakından takip etmek ve müşterilerimize en iyi hizmeti vermek firma önceliğimizdir.

Kısa sürede sektörün öncü firmaları arasına girmeyi başaran İpeks, Uludağ İhracatçılar Birliği tarafından her yıl verilen İhracat Yıldızları başarı ödülünü 6 senedir kazanarak sektördeki yerini yukarıya taşımaya ve gururla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Son 7 yıldır ISO 9001 yönetim sistemini başarı ile yürüten firmamız, böylece kalitesini ve üretim disiplinini belgelendirmiştir.